Portál pro vhodné uveřejnění nyní napojen na CDD

Od středy 17. 6. je Portál pro vhodné uveřejnění napojen na Centrální databázi dodavatelů a nabízí zadavatelům výběr z bezmála 125 tisíc dodavatelů. Nová verze PVU zlepšuje nejen komfort práce, ale hlavně umožní oslovit zakázkami daleko více potenciálních dodavatelů. QCM potvrzuje svoji pozici lídra na trhu elektronizace veřejných zakázek a přináší tuto zásadní inovaci do nejpoužívanějšího nástroje na administraci zadávacích řízení.

Centrální databáze dodavatelů je unikátní projekt, který koncentruje všechny zájemce o veřejné zakázky, a přes jediný účet jim zpřístupňuje bezmála 200 systémů, kde jsou zakázky vypisovány. Od středy mezi ně patří i PVU. Zápis i provoz databáze je poskytován dodavatelům zdarma, její využití mají zadavatelé v rámci elektronických nástrojů rovněž zdarma.

Systémy, které jsou napojené na CDD, poskytují výhodu obrovské báze dodavatelů, ze které zadavatelé čerpají při vypisování zakázek. Rapidně se zvyšuje šance na větší počet kvalitnějších nabídek.

Připojením PVU na Centrální databázi dodavatelů se množství dodavatelů využívajících výhod databáze zvýšilo na 12 500, tudíž je tato služba dostupná již většině dodavatelů registrovaných v České republice.

Seznam napojených elektronických nástrojů na CDD najdete na FEN.cz.

Věříme, že tento krok pomůže k vyšší efektivitě elektronického zadávání veřejných zakázek.