Ještě lepší elektronická komunikace pomocí Formulářů úřadů

Elektronická komunikace je v dnešní době potřeba víc, než kdy dřív. Naše služba Formuláře úřadů umožňuje bezkontaktní komunikaci mezi občany a příslušnými úřady. Na systému průběžně pracujeme a vylepšujeme jej.

Velkou novinkou je nyní možnost přihlašování pomocí služby e-identita. Portál formulare-uradu.cz je připraven umožnit prokazování totožnosti při elektronickém podání pomocí autentizačních služeb NIA – e-identita.cz. Obce tak mohou jednoduchým způsobem zahájit důvěryhodnou elektronickou komunikaci s občany, aniž by musely budovat nebo složitě implementovat vlastní systémy.

Využití autentizačních služeb e-identita.cz je velmi atraktivní zejména z důvodů možnosti identifikace pomocí elektronického OP, tzv. bankovní identity či dalších poskytovatelů, jakými jsou např. I.CA nebo mojeID.

Společnost QCM, s.r.o. jako dlouhodobý dodavatel IS pro státní správu a samosprávu věří, že právě rozšíření bankovní identity a její použití v přihlašování k elektronickým službám napomůže k rozvoji elektronické komunikace mezi občanem a státem, což je velmi významné zvlášť v době omezeného pohybu a přístupu k osobně poskytovaným službám státní správy.

Další informace o využití e-identity pro váš úřad vám rádi poskytneme. Neváhejte se nám ozvat na podpora@qcm.cz.