Elektronická aukce v Třebíči. Město prodalo 42 pozemků

Celkem 42 stavebních pozemků v Třebíči bylo vydraženo prostřednictvím prodejní elektronické aukce, kterou město zrealizovalo v systému E-ZAK.

 

Začátkem roku Třebíč připravila nové pozemky určené pro samostatné rodinné domy v místě zvaném Za Poliklinikou. Vzhledem k velkému počtu zájemců o stavební pozemky a vzhledem k nepříznivé pandemické situaci nebylo vhodné realizovat aukce pozemků prezenční formou tak, jak tomu bylo v Třebíči dříve zvykem.

Proto město Třebíč rozhodlo prodat pozemky formou elektronických aukcí, které proběhly v květnu 2021, a město si pro jejich realizaci pronajalo aukční systém https://prodej.ezak.cz/. Jak uvedl starosta Mgr. Pavel Pacal: „Systém elektronických aukcí je prověřený, prošel zátěžovými testy s připojením maxima účastníků.“

Po celou dobu aukcí byla ze strany provozovatele systému, společnosti QCM, zajištěna technická podpora. Zájemci se tak mohli účastnit elektronických aukcí z pohodlí domova, v uživatelsky jednoduchém a přehledném prostředí.

Vyvolávací ceny pozemků o velikostech v rozmezí 619 – 892 m2 se pohybovaly od 1 130 000 do 1 620 000 Kč. Prodejní aukce byla velmi úspěšná, město touto formou prodalo všech 42 pozemků, přičemž rozdíl mezi vyvolávacími cenami a vydraženými částkami byl značný.

Jsme moc rádi, že součástí takto vydařené aukce mohl být právě náš aukční systém, a děkujeme za poskytnutou důvěru.