E-ZAK Smart – v Mělčanech už ví, jak na velkou zakázku

Ve světě veřejných zakázek zpravidla platí přímá úměra – menší firmy a obce vypisují zakázky malé (VZMR), velká města a organizace pak zase zakázky větší (v režimu zákona).

Pro svoji práci si tedy pořizují odpovídající elektronický nástroj – Portál pro vhodné uveřejnění, který je určen pro menší zadavatele, E-ZAK pak pro zadavatele velké.

Co ale dělat v případě, kdy potřebuje malá obec vypsat velkou zakázku? I na tuto situaci máme řešení.

V obci Mělčany využívají Portál pro vhodné uveřejnění již od roku 2012. Jakožto nástroj, který poskytuje základní zadávací postupy, vždy plně vyhovoval jejich potřebám. Začátkem tohoto roku se však v Mělčanech chystali na stavební zakázku v hodnotě, u které je dle zákona nutná plně elektronická komunikace. Tzv. užší řízení, v němž chtěli tuto veřejnou zakázku vypsat, PVU neumožňuje, ale pořizovat „velký“ a obvykle drahý nástroj kvůli jedné zakázce není pro takové obce příliš praktické.

A přesně pro tyto případy máme E-ZAK Smart, portál, který je postaven na plnohodnotném nástroji E-ZAK a umožňuje tak zadavatelům pokročilejší elektronickou komunikaci za velmi příznivou cenu. Obec Mělčany si E-ZAK Smart zakoupila na 1 rok, a mohou tak nyní v rámci zadávání zakázek využívat i mnoho funkcí „velkých“ elektronických nástrojů.

Doufáme v maximální spokojenost a přejeme do Mělčan mnoho úspěšně zadaných zakázek a příjemnou práci v jejich „novém“ elektronickém nástroji.