Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  Naše řešení  /  Tvorba webových stránek a aplikací  /  Vstupní analýza webu

Vstupní analýza webu

Základem každého úspěšného projektu je podrobná vstupní analýza. Na začátku je nejprve nutné pečlivě naslouchat Vašim požadavkům, analyzovat konkurenci, definovat cílovou skupinu uživatelů a vytyčit cíle, kterých chceme společně dosáhnout.

Našim hlavním úkolem v této fázi projektu je vyslechnout zákazníka a jeho požadavky následně přeformulovat v jasně definované zadání, na kterém vybudujeme webové stránky.

Návrh konkrétního řešení musí odpovídat potřebám cílové skupiny uživatelů. Definice konkrétní skupiny uživatelů je pro analýzu webu velmi důležitá. Každá skupina uživatelů se na webu chová jinak a vyžaduje zcela jiný přístup. Pokud vytváříme například webové stránky pro mladou módu, bude se komunikace na webu zcela lišit od přístupu k nakupujícím na e-shopu prodávajícím elektro spotřebiče.

Pro návrh webu je důležité nejprve znát tyto cíle a také se snažit poznat samotný produkt či službu, kterou budeme prezentovat, jedině tak dokážeme vytvořit stránky zohledňující potřeby uživatele, zadavatele a prezentovaného zboží.

Pří návrhu analýzy webu nejprve navrhneme strukturu webu, která je tvořena hlavními sekcemi. Tyto hlavní sekce by měli zohledňovat konkrétní klíčová slova, která jsme vydefinovali v samostatné analýze. Když už známe informační architekturu, můžeme přistoupit k návrhu jednotlivých stránek webu. K tomu nám poslouží náčrtky webu, tzv. wireframy, kde vytvoříme obsah stránky, konkrétní funce a propojení  stránek napříč strukturou webu.

Jakmile máme všechny tyto body vyspecifikované a odsouhlasené se zadavatelem, je možné návrhy oživit, dát jim grafickou podobu a implementovat redakční systém.

Zaujalo Vás naše řešení a nechcete zůstat pouze u teorie?

Nabízíme Vám analýzu webu, v níž upozorníme na hlavní nedostatky webu a pomůžeme Vám je vyřešit.

Analýza webu Vám odpoví na tyto otázky:

  • Obstojí náš web i před roboty vyhledávačů?
  • Jsou naše stránky použitelné a přístupné?
  • Přesvědčili jsme naši cílovou skupinu uživatelů?
.
loading...
x