Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Webové stránky Centra výzkumných kontraktů

Webové stránky Centra výzkumných kontraktů

27.01.2010

Web Centra výzkumných kontraktů využívá od ledna roku 2010 redakční systém Marwel. Nahradili jsme původní redakční systém od jiného dodavatle, který nedokázal plnit potřeby CVK spojené s požadavky na efektivní administraci webové prezentace.

Mezi prvními projekty roku 2010 pomyslně vítáme web Centra výzkumných kontraktů (dále jen CVK). V rámci tohoto projektu došlo k přenesení celého stávajícího webu na nejnovější verzi redakčního systému Marwel 2.7, což zajistí webu CVK lepší funkcionalitu a především jednoduchý způsob správy webového obsahu.

Změna, kterou prošel web CVK počátkem ledna 2010, se dá popsat následovně: stávající redakční systém pro administraci webu CVK již nedostačoval potřebám a byl nahrazen zcela novým řešením – systémem Marwel.

Image

Důvodem přechodu CVK na nový redakčním systém Marwel byla nutnost zajistit snadnější správu a redakci celého webu. Jako vítěz nejvhodnějšího řešení byl vybrán právě systém Marwel, který webu CVK zajistil variabilitu, uživatelskou přívětivost v rámci administrace webu a velmi snadné ovládání redakčního systému.

Jedním z požadavků CVK bylo, aby grafika webu odpovídala co nejvíce té původní, což se společnosti QCM povedlo splnit. Provedli jsme minimální grafické úpravy, které nikterak nenarušily původní koncepci webu.

Samotná realizace projektu trvala velmi krátký čas (1 týden), během něhož byl kompletní webový obsah přenesen na platformu systému Marwel. Provedli jsme také celkový převod (přesměrování) původních URL odkazů, takže byla zachována možnost odkazování na jednotlivé původní stránky. Z funkčních modulů jmenujme především nasazení aplikace kontaktního formuláře či fotogalerie. Zajímavostí řešení je i možnost redaktora jednoduše obměnit obrázek v hlavičce webu.

Věříme, že výhody a možnosti, které redakční systém Marwel přináší, přispějí k celkové spokojenosti návštěvníků webu CVK a k jeho dlouhodobému rozvoji.

.
loading...
x