Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Úspěšná účast QCM na konferenci ISSS 2013

Úspěšná účast QCM na konferenci ISSS 2013

12.04.2013
I letos se naše společnost zúčastnila konference ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě), která se konala 8. a 9. dubna. Zde jsme získali významné ocenění za mobilní verzi webu města Hradce Králové a navíc zaujali odbornou veřejnost představením unikátního projektu KRIZPORT – Portálu krizového řízení JmK.

Společnost QCM - dodavatel spolehlivých a efektivních systémů pro stání správu a samosprávu, na konferenci představila novinky v oblasti správy internetových portálů a rozšíření možností systému EZAK. Připravili jsme pro vás i prezentaci nové verze Portálu pro vhodné uveřejnění a elektronického tržiště GEMIN.

Prezentace QCM na ISSS 2013.ppt

Ocenění za mobilní verzi webu města Hradce Králové

Vytvoření mobilní verze webu www.hradeckralove.org byl logickým krokem, způsobeným neustále se zvyšujícím počtem návštěv z mobilních zařízení. Tento trend je trvalý a souvisí se stále rostoucím počtem chytrých telefonů. Po optimalizaci mohou vlastníci mobilů přehledně rozbalit záložky nově pod sebou ve sloupci a pokračovat prohlížením klasického stávajícího sloupcového menu. Vyhledávání je v mobilním prostředí možné prostřednictvím implementovaného vyhledávače Google. Mobilní verzi si mohou vyzkoušet i uživatelé klasických stolních počítačů, pokud na hlavní straně kliknou v pravém dolním rohu na tlačítko „Mobilní web“.

Za vytvoření této funkcionality se naše společnost umístila na skvělém 3. místě v kategorii Nejlepší elektronická služba soutěže Zlatý erb!

Prezentace projektu KRIZPORT – Portálu krizového řízení JmK

Zkušenosti z katastrofálních povodní ukázaly, jak důležitá je spolupráce všech složek IZS s veřejnými institucemi. To se týká především obecních úřadů, starostů, členů krizových štábů či povodňových komisí. Právě toto je cílem KRIZPORTu (http://krizport.firebrno.cz) – poskytovat informace, potřebné ke zvládnutí možných krizových situací.

V současné době je KRIZPORT naprosto unikátním řešením, zcela výjimečným ve své komplexnosti a množství informací, které nabízí. Obsahuje jak elektronické verze havarijních a krizových plánů, tak i kontakty, které mají jak adresáře všech pověřených osob v JmK, tak i přehledy všech krizových štábů, povodňových komisí či skupin pro vyrozumění. Vše je vzájemně propojeno a tvoří jeden celek.

KRIZPORT byl prezentován na společné přednášce s HZS JmK a jeho představení se setkalo s mimořádným ohlasem.

Prezentace KRIZPORTu.pptx

TIPOVACÍ SOUTĚŽ o tablet Google Nexus 7      

V rámci konference uspořádala naše společnost i tipovací soutěž o nový tablet Google Nexus 7, která se týkala Portálu pro vhodné uveřejnění (www.vhodne-uverejneni.cz). Tento portál momentálně využívá více než 26 % všech veřejných zadavatelů a měsíční objem na něm zveřejněných zakázek přesahuje 7,2 mld. V současné době jsme provedli výrazné změny a vylepšení, které ještě zvýší jeho užitnou hodnotu a atraktivitu.  

Soutěžní otázka zněla: „Tipněte si celkový objem veřejných zakázek v Kč, uveřejněných na Portálu pro vhodné uveřejnění za měsíc březen 2013 (v předpokládané hodnotě).“

Správná odpověď zní: 7 249 546 146,- Kč

Výherci:

  • 1. cena - Tomáš Klačer, MERO ČR
  • 2. cena - Jan Valenda
  • 3. cena - Aleš Šantora, ICZ a.s.

Fotky z konference

.
loading...
x