Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Spuštění webu Krev legionáře

Spuštění webu Krev legionáře

09.02.2012
Také vás zajímá, zda se ve vašem rodokmenu nenachází některý z hrdinů bojišť 1. světové války? Pak navštivte nově spuštěný web Krev legionáře, který jsme vytvořili pro Československou obec legionářskou.

Krev legionáře je jeden z nejzajímavějších projektů, na kterém jsme v poslední době pracovali. Vychází z myšlenky, že v České republice žije zhruba milion potomků československých legionářů, kteří bojovali na frontách 1. světové války. Jeho cílem je umožnit široké veřejnosti přístup do databáze údajů o čs. legionářích tak, aby si každý mohl zjistit, zda některý z jeho předků byl legionářem, kde bojoval a kde případně padl.

Naším úkolem bylo vytvořit jak aplikaci pro práci s databází, tak i webové stránky projektu. Zaměřili jsme se především na funkčnost, intuitivnost a také design, který byl velmi důležitý. Realizace byla rozdělen dvou fází:

Právě možnost vytvoření vlastního rodokmenu povyšuje tuto aplikaci vysoko nad běžný průměr. 

Základem projektu je unikátní databáze čs. legionářů, přístupná ve Vojenském historickém archivu. Ta obsahuje údaje o bezmála 130 tisících legionářích, bojujících v 1. světové válce. Zda je některý z vašich předků hrdinou z bojů za samostatnost ČR se můžete dozvědět na stránkách www.krevlegionare.cz.

.
loading...
x