Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  S další verzí kancelářského balíku přichází nový portál OpenOffice.cz

S další verzí kancelářského balíku přichází nový portál OpenOffice.cz

09.10.2008

U příležitosti vydání třetí generace kancelářského balíku OpenOffice.org vytvořila naše společnost zcela nový portál pro jeho české a slovenské uživatele – OpenOffice.cz.

openofficeCo OpenOffice.cz nabízí?

Uživatelé získávají v novém portálu Openoffice.cz zdroj informací pro praktickou denní potřebu. Redakce připravuje články s praktickými návody, tutoriály, nechybí ani recenze nových či vývojových verzí a knih. Vycházejí zde také novinky z celého světa a uvádějí se příklady nasazení balíku ve státní správě, školství či firmách. Samozřejmou součástí jsou soubory ke stažení, ať už aktuální verze programů nebo doplňky, šablony, rozšíření a vzorové soubory.

Portál obsahuje také fórum pro dotazy, které si uživatelé pomáhají vzájemně řešit. Registrovaných uživatelů je na portálu v říjnu 2008 více než pět tisíc. Součástí moderního webu bývají také wiki stránky sloužící pro rychlou výměnu informací, tipy a triky.

Technická realizace

Technicky byl portál realizován s využitím redakčního systému Marwel 2.6 s doplňkovými moduly pro značkování obsahu (tagging), obrazovou galerii a centrum pro stahování souborů. Pro uživatelské fórum byl použit software FluxBB a wiki stránky spravuje MediaWiki, tj. program, na němž je postavena oblíbená Wikipedie.

.
loading...
x