Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Reakce na tiskovou zprávu MMR

Reakce na tiskovou zprávu MMR

03.06.2016
Objasnění spekulací Ministerstva pro místní rozvoj ohledně veřejné zakázky na dodělání NENu.

Ministerstvo pro místní rozvoj uveřejnilo tiskovou zprávu (http://mmr.cz/cs/Ministerstvo/Ministerstvo/Pro-media/Medialni-reakce/Reakce-na-otazky-serveru-Neovlivni-cz-k-NEN), ve které mimo jiné píše: „Zadavatel by v každém případě uvítal, kdyby se do otevřeného řízení přihlásili další zájemci, například ti provozovatele elektronických  nástrojů, kteří aplikaci NEN dlouhodobě kritizují, nicméně k tomu nedošlo… ...Ještě jednou je třeba zdůraznit, že výběr nebyl proveden bez soutěže, do původního zadávacího řízení se mohl přihlásit jakýkoli dodavatel, o důvodech, proč tak  dodavatelé neučinili, můžeme pouze spekulovat.

 

Aby MMR nemuselo pouze spekulovat, pokusím se jménem QCM, jednoho ze zmíněných provozovatelů elektronických nástrojů, který se neúčastnil, rekapitulovat důvody naší neúčasti. Podotýkám však, že důvody MMR určitě zná, neboť jsme je uvedli do námitky (http://files.nenen.cz/200000046-1326614218/20160330_N%C3%A1vrhUOHS.pdf) podané k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ve stručnosti tedy zopakuji argumenty:

  1. Zadavatel MMR neposkytl zadávací dokumentaci, která by jasně popisovala předmět veřejné zakázky.
  2. MMR nebylo ochotno nedostatky zadávací dokumentace odstranit ani ve fázi vyřizování dodatečných informací.

V důsledku těchto skutečností nebylo možné podat relevantní nabídku, neboť se nám, jako firmě s desetiletou zkušeností s vývojem softwarových nástrojů na veřejné zakázky, nepodařilo mimo jiné zjistit, co máme ocenit (předmět zakázky), jak to bude pracné, jak bude probíhat údržba, jak bude zajištěno soužití s tvůrcem a současně provozovatelem NENu – firmou Tesco SW…

Také vzhledem ke zcela nestandardnímu požadavku zadavatele naprogramovat během 2 měsíců nabídkový prototyp v hodnotě mnoha set tisíc Kč, který pak bude hodnocen veskrze subjektivními kritérii, jako například „Intuitivnost průchodu prototypu“ jsme se rozhodli nabídku nepodávat a dožadovat se nové, lépe zadané soutěže.

Rovněž jsme nedisponovali informací, že při předpokládané hodnotě zakázky 15 mil. Kč, je možné požadovat 50 mil. Kč (což je hodnota, za kterou MMR zakázku přidělilo vítězi). Již v únoru jsme argumentovali, že při stavu zadávací dokumentace, jediný, kdo reálně může zpracovat nabídku je tvůrce a provozovatel systému – firma Tesco SW. Minulý týden zveřejněná smlouva nám dala za pravdu, jediným subdodavatelem výherce je firma patřící do holdingu Tesco SW.

Na základě výše uvedených skutečností jsem přesvědčen, že zakázka byla určena předem zvolenému uchazeči a bylo proto zbytečné se takového výběrového řízení účastnit.

 

David Horký

jednatel QCM, s.r.o.

.
loading...
x