Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Optimalizace webu Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Optimalizace webu Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20.01.2011

Na základě podrobné analýzy jsme zhodnotili dlouhodobý vývoj a stav webové prezentace Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Ze statistik i uživatelského testování jsme získali zajímavá data, jež se stala hlavními argumenty pro zásadní změny webu. Podívejte se na nejvýznamnější novinky, které optimalizace webového portálu SÚKL přinesla.

SÚKL

Zjednodušení struktury webu

S přibývajícím obsahem během posledních dvou let získala webová prezentace Státního ústavu pro kontrolu léčiv poměrně složitou a nepřehlednou strukturu. Hlubší analýza chování uživatelů odhalila výraznou potřebu celkového zjednodušení navigace. Počet návštěv s vyhledáváním se na webu SÚKL blížil 6 % (oproti standardním 3-4 %), uživatelé navíc intenzivně využívali všechny úrovně navigace. Optimalizace tak přinesla zásadní změnu struktury a zjednodušení navigace na titulní stránce z tříúrovňového menu na jednu základní úroveň. Ta je primárně orientována na předmět zájmu a nikoli cílovou skupinu. Na novém webu tak nově naleznete základní sekce Léčiva, Lékárny, Zdravotnická zařízení, Farmaceutický průmysl, Distribuce a SÚKL.

… a další novinky

Úprava struktury webu SÚKL však není jedinou změnou. Zvýraznění se dočkaly základní kontaktní informace i odkazy v patičce, na základě chování uživatelů jsme provedli také úpravy formulářů pro vyhledávání v databázích. Celkovou atraktivitu portálu jsme podpořili novou grafikou, protože původní návrh z roku 2007 už neodpovídal současným trendům webdesignu a působil zastaralým dojmem. Optimalizace SÚKL však neznamenala totální přestavbu celého webu. Zachovali jsme prověřené a uživatelsky úspěšné položky i funkce, mezi které patří zejména rychlé odkazy, aktuality, drobečková navigace, rozcestníky a další.

Užitečnost a účelnost změn, které optimalizace webového portálu SÚKL přinesla, nyní prověří pravidelní uživatelé a čas.


Obr. 1 – Heatmapa ukazující intenzitu klikání uživatelů na titulní stránce původního webu (měsíční interval)

heatmap1

Obr. 2 – Heatmapa titulní stránky nového webu (týdenní interval)

heatmap2

.
loading...
x