Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Obec Zdiby informuje občany prostřednictvím nového webu

Obec Zdiby informuje občany prostřednictvím nového webu

19.06.2009

Portfolio obecních webů jsme během první poloviny června rozšířili o prezentaci středočeské obce Zdiby. Přehledný webový portál představuje malý projekt s nezvyklým množstvím funkcionalit, díky kterým může být zajímavou inspirací pro další obce i jiné samosprávní celky.

 

obec Zdiby

Projekt Zdiby

Na základě úvodní analýzy stávajícího webu a potřeb klienta jsme vytvořili grafický návrh, technickou specifikaci včetně návrhu nové struktury prezentace obce Zdiby. Nedostačující redakční systém Wordpress byl nahrazen systémem Marwel; klientem hojně používaná aplikace Imunis (úřední deska) byla do nového webu integrována tak, že dochází k automatickému přebírání zpráv. Mezi funkcionality, které ocení a využijí především běžní návštěvníci, patří pak např. elektronická podatelna, sloužící k posílání oficiálních zpráv a dokumentů, elektronické formuláře, usnadňující úřední agendu, ankety, fotogalerie, moderované diskusní fórum a mnoho dalších.

Jednoduchá grafika, přehledná struktura

Návrh struktury i grafického zpracování webové prezentace byly vytvořeny s důrazem na jednoduchost a celkovou přehlednost. Web je tak rozdělen na tři části. Sekce Obec je určena primárně návštěvníkům, kteří nejsou jejími obyvateli. Obsahuje základní informace a je prezentací obce navenek. Zastupitelstvo je sekcí věnovanou vlastní samosprávě obce a související problematice. Třetí sekce Život v obci přináší obyvatelům užitečné informace mj. z oblasti kultury, sportu, školství, dopravy či služeb.

 

.
loading...
x