Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Nové aplikace pro Státní ústav pro kontrolu léčiv

Nové aplikace pro Státní ústav pro kontrolu léčiv

29.06.2009

Pro další zlepšení funkčnosti portálů Státního ústavu pro kontrolu léčiv jsme během června vytvořili několik nových aplikací.

Elektronické formuláře a aplikace, které jsme na portálech Státního ústavu pro kontrolu léčiv spustili, dále zjednodušují práci zaměstnanců, napomáhají orientaci a zvyšují komfort běžných uživatelů. Od poloviny června je redaktorům i běžným uživatelům k dispozici:

  • Monitoring centrálního úložiště - Aplikace pro sledování dostupnosti a spolehlivosti odezvy připojení lékáren k Centrálnímu úložišti.
  • Hlášení nežádoucího účinku léčivého přípravku - Formulář slouží pacientům k hlášení nežádoucího účinku léčivého přípravku, který užívají.
  • Hlášení nelegální nabídky léčivého přípravku - Formulář slouží občanům, kteří se setkali s nelegální nabídkou léčivých přípravků, ať již na internetu nebo u obchodníků například na tržištích. Nabízet volně prodejné léčivé přípravky na internetu smí pouze "kamenná" lékárna, volně prodejné léčivé přípravky mimo lékárnu smí nabízet pouze prodejce vyhrazených léčiv.

Vyhledávání léčivých přípravků bylo rozšířeno o možnost hledání dle anatomicko-terapeutické skupiny (ATC) a k dispozici je nově také jejich kompletní, přehledný seznam. Další aplikací je pak vyhledávání v přehledu správních řízení SÚKL, které slouží především pojišťovnám, lékařům a odborné veřejnosti pro rychlý přehled o aktuálním stavu správních řízení ke stanovení cen a úhrad léčivých přípravků. Vyhledávat lze např. podle spisové značky, názvu přípravku či ATC skupiny.

.
loading...
x