Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Městský web Hradce Králové na mobilních telefonech

Městský web Hradce Králové na mobilních telefonech

09.07.2012
Oficiální portál Hradce Králové se na konci června přerodil do zcela nové podoby pro mobilní zařízení. Ve spolupráci s městem jsme reagovali na statisticky se navyšující návštěvy z mobilních zařízení. Tento trend je trvalý a souvisí se stále rostoucím počtem chytrých telefonů, jejichž majitelé je používají i k návštěvám webů. 

Web města prochází změnami průběžně a pracovníci magistrátu spolu s námi upravují sekce či galerie tak, aby sloužily více potřebám občanů a byly přehlednější.

Doposud byl městský web www.hradeckralove.org optimalizován spíše pro klasické počítače či notebooky. „Z mobilního telefonu byly veškeré informace z webu dostupné, avšak ne tak pohodlně jako nyní. Po optimalizaci mohou vlastníci mobilů přehledně rozbalit záložky nově pod sebou ve sloupci a pokračovat prohlížením klasického stávajícího sloupcového menu,“ vysvětluje Denisa Netolická, vedoucí odboru vnitřní správy Magistrátu města Hradec Králové.

Vyhledávání je v mobilním prostředí i nadále možné prostřednictvím nedávno implementovaného vyhledávače Google. Mobilní verzi si mohou vyzkoušet i uživatelé klasických stolních počítačů či notebooků, pokud na hlavní straně kliknou v pravém dolním rohu tlačítko „Mobilní web“.

Celkovou proměnou prošel městský webový portál už v roce 2010 a od té doby získal různá ocenění, včetně loňského Zlatého erbu. Další očekávanou změnou na webu města projde na podzim i elektronická úřední deska.

.
loading...
x