Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  LinuxEXPRES.cz mediálním partnerem ankety Czech Open Source 2009

LinuxEXPRES.cz mediálním partnerem ankety Czech Open Source 2009

23.03.2009

V polovině března 2009 byl nominační fází odstartován čtvrtý ročník ankety Czech Open Source 2009, která hledá nejlepší linuxové počiny za uplynulý rok. Mediálním partnerem ankety je portál LinuxEXPRES.cz, jehož provozovatelem je společnost QCM, s.r.o.

 

COS 2009Czech Open Source 2009

Anketu Czech Open Source 2009 (http://cos.root.cz/), v níž odborná porota a internetová veřejnost vybírají nejoblíbenější projekty z prostředí českého svobodného softwaru, realizuje odborný server Root.cz. Čtenáři mají necelý měsíc na to, aby nominovali své favority v šesti kategoriích. Hlavním mediálním partnerem letošního ročníku Czech Open Source se stal internetový magazín LinuxEXPRES.cz.

Podpořte s námi myšlenku open source

Až do 5. dubna 2009 tak mohou čtenáři prostřednictvím internetového formuláře (http://cos.root.cz/nominace) navrhnout ty nejlepší projekty, které mají postoupit do finálového hlasování. To bude probíhat v období od 14. dubna do 17. května 2009 na stránkách serveru Root.cz. Cílem ankety je popularizace myšlenky open source a ocenění konkrétních tuzemských projektů, které si zaslouží pozornost uživatelů.

Nominace i vítězové - je to na vás

Stejně jako v loňském ročníku je vyhlášeno šest kategorií: Akce, Osobnost, Projekt, Software, Firma a Blog. Do finále postoupí vždy deset nejčastěji nominovaných projektů v každé kategorii. O vítězích v jednotlivých kategoriích pak rozhodnou jak čtenáři, tak v samostatném hlasování také odborná porota.

Open source

Open source nebo také open-source software (OSS) je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená technickou dostupnost kódu a takovou licenci software, která umožňuje uživatelům zdrojový kód využívat, například prohlížet a upravovat.

 

 

 

.
loading...
x