Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  KRIZPORT – portál krizového řízení Jihomoravského kraje

KRIZPORT – portál krizového řízení Jihomoravského kraje

31.03.2011
Pro Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje jsme realizovali další stěžejní projekt – portál krizového řízení. Jeho cílem je poskytovat informace, potřebné ke zvládnutí možných krizových situací.

KrizportInformovanost – základ úspěchu

Zkušenosti z katastrofálních povodní ukázaly, jak důležitá je pro jejich zvládnutí  informovanost a spolupráce všech složek IZS s veřejnými institucemi. To se týká především obecních úřadů, starostů, členů krizových štábů či povodňových komisí. Právě toto je cílem nového webu, který jsme vytvořili pro HZS.

Narozdíl od kmenového webu HZS je KRIZPORT určen především odborníkům, i když i laik zde najde řadu zajímavých informací. Většina obsahu je však umístěna v chráněných sekcích, určených jen pro registrované uživatele. Hlavní částí tohoto obsahu je elektronická verze Havarijního plánu JmK, který pokrývá většinu možných krizových situací, i s jejich řešením. Také jsou zde umístěny různé směrnice, vyhlášky či brožury a další plány. Důležitou součástí portálu jsou kontakty, které obsahují jak adresáře všech starostů v JmK, tak i přehledy všech krizových štábů či skupin pro vyrozumění.

KrizportDíky tomu je KRIZPORT aplikací, která se – stejně jako web HZS – posunuje o krok dál, než další portály s podobným obsahem. Do budoucna se plánují další rozšíření, která ještě zvýší informační hodnotu webu.

.
loading...
x