Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Informační portál pro veřejnost - vše, co potřebujete vědět o léčivech

Informační portál pro veřejnost - vše, co potřebujete vědět o léčivech

09.01.2009

Dne 7. ledna 2009 jsme ve spolupráci se Státním ústavem pro kontrolu léčiv uvedli do provozu první oficiální portál o všech dostupných léčivech v České republice.

Informační portál pro veřejnostDne 7. ledna 2009 jsme ve spolupráci se Státním ústavem pro kontrolu léčiv uvedli do provozu první oficiální portál o všech dostupných léčivech v České republice.

Informační portál pro veřejnost je díky zakázkovým aplikacím firmy QCM výjimečnou prezentací. Jako první totiž přináší zcela kompletní a garantované databáze registrovaných léčiv, lékáren i klinických studií s možností pokročilého vyhledávání.

Informace o lécích pro všechny

Podnětem pro vznik informačního portálu léky.sukl.cz byla snaha Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) poskytnout běžné veřejnosti co nejvíce aktuálních informací, zjednodušit orientaci a přiblížit problematiku léčivých přípravků na českém trhu. „Jedná se o jedinečný informační zdroj o lécích skutečně pro každého,“ řekl na tiskové konferenci o novém portálu Martin Beneš, ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Zakázkové programování firmy QCM

V rámci projektu jsme pro SÚKL vytvořili speciální zakázkové aplikace. Pro návštěvníky portálu jsou zajímavé zejména moduly:

  • Léky – aplikace umožňuje vyhledávat dle názvu léků, indikační skupiny či samotné diagnózy mezi volně prodejnými léky i léky vázanými na lékařský předpis. K dispozici jsou také souhrnné informace o přípravku včetně stavu registrace, orientační ceny doplatků i elektronické verze příbalového letáku.
  • Lékárny – je kompletním seznamem všech lékáren na území ČR. Aplikace poskytuje možnost vyhledávání dle regionu, města či názvu lékárny včetně dalších užitečných parametrů, mezi které patří např. statut pohotovostní lékárenské služby či možnost internetového prodeje.
  • Klinické studie – tato aplikace přináší přehled všech dostupných klinických studií vybraných léků, opět s možností pokročilého vyhledávání (lékařský obor, diagnóza, číslo diagnózy apod.)
  • Encyklopedie a slovník – je rychlým pomocníkem laické veřejnosti. Poskytuje užitečné informace z oblasti medicíny i farmakologie jednoduchou a srozumitelnou formou.

Zakázkové aplikace nejsou jedinou předností webového projektu léky.sukl.cz. Informační portál je funkčně propojen s prezentací Státního ústavu pro kontrolu léčiv, jejíž primární cílovou skupinu tvoří odborná veřejnost. Díky tomuto propojení mohou redatoři SÚKL snadno publikovat vybrané články na obou portálech zároveň.

Informační portál pro veřejnost v mediích

Spuštění Informačního portálu pro veřejnost přineslo zajímavé ohlasy veřejnosti i medií. Již během prvního dne provozu bylo na portálu zaznamenáno téměř 10 tisíc návštěv. Věříme, že díky své jedinečnosti a praktickým informacím zůstane portál léky.sukl.cz i nadále hojně navštěvovaným a užívaným webem.

Více informací:

.
loading...
x