Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Hasičský záchranný sbor představil nové aplikace

Hasičský záchranný sbor představil nové aplikace

20.02.2009

V pátek 20. 2. 2009 se v Brně uskutečnila tisková konference, na níž zástupci Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje představili médiím námi dodaná rozšíření portálu www.firebrno.cz. Jednalo se především o zakázkově vyvíjený modul on-line zveřejňování výjezdů, integraci aplikace hlášení pálení klestí a představení kampaně Dráček Hasík dětem.

 

V pátek 20.2. 2009 se v Brně uskutečnila tisková konference, na níž zástupci Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje (HZS JmK) představili médiím námi dodaná rozšíření portálu www.firebrno.cz. Jednalo se především o zakázkově vyvíjený modul on-line zveřejňování výjezdů, integraci aplikace hlášení pálení klestí a představení kampaně Dráček Hasík dětem.

QCM dodavatelem on-line aplikace zveřejňování výjezdů

tisková konferencePřítomným novinářům byla aplikace pro on-line zveřejnění výjezdů prezentována přímo v akci – v okamžiku prezentace došlo k jednomu ostrému výjezdu. Informace o tomto výjezdu byla na webu zveřejněna během několika desítek sekund. Novináři se tak sami mohli přesvědčit o rychlosti s jakou jsou prezentovány tyto informace široké veřejnosti. HZS JmK se tak stal první složkou integrovaného záchranného systému, který informuje občany o událostech v reálném čase.

Vaše cesty k bezpečí

hasičkyDalším bodem programu bylo obsáhlé shrnutí a náčrt dalšího rozvoje informační kampaně Vaše cesty k bezpečí, známé též jako „Chytré blondýnky radí“. O tento projekt a jeho rozvoj se stará Oddělení krizového řízení. Tato kampaň se ukázala jako mimořádně úspěšná. Zástupci HZS JmK vedou jednání se zájemci o její rozšíření i do dalších krajů. Důkazem zájmu o tuto tematiku byla také přítomnost fotografů a televizních kamer. Dvě desítky zúčastněných novinářů nejvíce zaujaly představitelky chytrých blondýnek, jinak skutečné pracovnice Hasičského záchranného sboru.

prezentaceTato akce souvisela s právě probíhajícím seminářem o možnostech zvýšení informovanosti obyvatelstva o problematice civilní ochrany v zemích EU a zlepšení znalostí lidí o existujících hrozbách. Seminář se koná v Brně a i na něm zazněla pochvalná slova o našich aplikacích. Potvrzuje se tak, že naše společnost je spolehlivým partnerem i tak specifických klientů, jakými jsou složky záchranného systému.

Ohlasy v médiích


 

.
loading...
x