Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Fotogalerie Obscura má novou verzi

Fotogalerie Obscura má novou verzi

18.03.2010

Díky vašim námětům jsme v další verzi Fotogalerie Obscura rozšířili funkce, zlepšili ovladatelnost a celkově zvýšili uživatelský komfort. Podívejte se, na co se náš vývojářský objektiv zaměřil tentokrát.

fotogalerie

Do popisu vložíte cokoli

Při vývoji nové verze Fotogalerie Obscura jsme se věnovali zejména rozšíření možností editace a vizualizace fotek v článcích. Ve vlastním popisu fotografií jsme rozšířili možnosti editace, takže s textem lze nyní pracovat stejně jako v běžném článku. V popisu fotografie můžete formátovat text, členit jej, vkládat odkazy na jiné stránky či dokumenty a využívat další funkce, které znáte z klasické editace v redakčním systému. Přehled dostupných velikostí fotek usnadní práci zejména těm, kteří na svém portálu pracují s větším množstvím různého fotomateriálu.

fotogalerie

Náhledy, výpisy i slideshow

Z nových funkcí je pro klienty zajímavé také vkládání náhledu na celou fotogalerii v podobě úzkého pásu miniatur. Návštěvníci získají lepší přehled o albu a snadněji mohou přecházet na vybrané fotky. Často využívanou funkcí na portálech je automatické zobrazení posledních vložených nebo nejčastěji prohlížených fotografií. Novou verzi Fotogalerie Obscura jsme tak obohatili o tuto funkci prostřednictvím jednoduchého výpisu fotek dle zadaných kritérií.  Pro poutavější zobrazení a pohodlnější procházení fotek jsme přidali také slideshow a jednoduchý proklik na další fotografii.

Přestože novou verzi Fotogalerie Obscura ocení zejména portály s rozsáhlejšími fotogaleriemi, menší weby mohou přinést svým návštěvníkům lepší vizualizaci, poutavější začlenění fotek do webu i větší uživatelský komfort.

A jak to vypadá v praxi?

Mezi první weby, kde byla Fotogalerie Obscura v poslední verzi nasazena, patří LinuxEXPRES. Na tomto portálu můžete zjistit, jak nová verze vypadá z pohledu běžného uživatele. A pokud by vás funkce fotogalerie a možnosti jejich využití zajímaly více, rádi vám ukážeme pohled „z druhé strany objektivu“ naší Obscury.

.
loading...
x