Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Elektronické zadávání veřejných zakázek pod záštitou profesní asociace eBusiness Association

Elektronické zadávání veřejných zakázek pod záštitou profesní asociace eBusiness Association

30.05.2016
Nejvýznamnější provozovatelé elektronických nástrojů spojují síly ve snaze zlepšit prostředí pro transparentní zadávání veřejných zakázek.

Podařilo se nastavit spolupráci na platformě asociace eBA (eBusiness Association), jejíž členové spravují veřejné zakázky více jak 77% všech zadavatelů v České republice a provozuji obě fungující koncesovaná tržiště.

 

Hlavní cíle asociace

Asociace si klade za cíl prosazovat zájmy svých členů v diskusi s legislativními orgány i státní správou a specificky Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR), jako garantem zákona o veřejných zakázkách.

„Věříme, že založení asociace je dobrá zpráva i pro všechny zadavatele, neboť se budeme snažit prosazovat technicky a ekonomicky udržitelná řešení v době, kdy se MMR koncentruje na vývoj vlastního předraženého software a mnohdy zapomíná na každodenní praxi zadávání veřejných zakázek“, tvrdí David Horký, předseda asociace.

Domníváme se, že vznik asociace může ocenit i široká veřejnost, zajímající se o transparentní zadávání veřejných zakázek. Jedním z cílů asociace je totiž i „uvádění věcí na pravou míru“, neboť jsme přesvědčeni, že existuje více pohledů na některé oficiálně prezentované a mnohdy zavádějící informace.

Našim hlavním cílem je však vést dialog s MMR a dalšími institucemi a napomoci tak MMR vrátit se zpět do role nestranného regulátora prostředí veřejných zakázek, do role někoho, kdo nastavuje pravidla, vytváří funkční koncepce a dohlíží nad dodržováním pravidel. Dle našeho názoru MMR nepřísluší role jednoho z provozovatelů a soutěžících na tomto trhu, neboť tato role bude nejen drahá a neefektivní, ale z bezpočtu příkladů víme, že nebude úspěšná.

Členskou základu tvoří následující firmy:

 

Bližší informace naleznete přímo na stránkách asociace http://www.e-ba.cz/.

.
loading...
x