Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Elektronická hlášení lékáren o stavu omamných a psychotropních látek

Elektronická hlášení lékáren o stavu omamných a psychotropních látek

02.04.2010

Od konce února 2010 mohou lékárny komunikovat pomoci zabezpečeného kanálu se Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Prostřednictvím něho mohou podávat elektronické hlášení osob provozujících lékárnu o příjmu, výdeji a stavu zásob omamných a psychotropních látek.

Omamné a psychotropní látky včetně léčivých přípravků s jejich obsahem podléhají dle zákona přísné evidenci. Od konce února mohou osoby provozující lékárnu podávat hlášení o příjmu, skladování i výdeji těchto látek prostřednictvím elektronického formuláře, který je k dispozici na Portále lékáren. Formulář slouží k bezpečnému oboustrannému předávání informací mezi lékárnami a Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Elektronický formulář je napojen na databázi léčivých přípravků SÚKL, čímž umožňuje snadné zadání a jednoznačnou identifikaci jednotlivých položek hlášení. Výskyt chyb je minimalizován automatickou kontrolou vkládaných údajů, pro zabezpečení a ověření předávaných informací je navíc vyžadován elektronický podpis. Nový formulář významně přispívá ke zjednodušení evidence omamných látek a výrazně usnadňuje práci lékárnám i pracovníkům SÚKL.

.
loading...
x