Skoč na obsah

QCM

Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  eCBA ušetří žadatelům čas i peníze

eCBA ušetří žadatelům čas i peníze

11.06.2008
Jednou z dalších úspěšně vyvinutých aplikací společností QCM, s.r.o. je speciální modul eCBA (Cost-benefit analýza), který umožňuje posoudit návratnost a efektivnost vynakládaných zdrojů projektů ucházejících se o dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Regionální rada Moravskoslezsko využívá on-line aplikaci pro analýzu nákladů a přínosů

Vzhledem k obtížnosti zpracování této Cost-benefit analýzy, ocení aplikaci jistě všichni ti, kteří připravují investiční záměr a neví, jestli se jim vynaložené peníze vrátí. Pomocí aplikace si žadatelé mohou sami snadno a rychle vypočítat finanční a ekonomickou stránku projektu a posoudit jeho efektivnost, a to vše bez nutnosti využití služeb specializovaných poradenských firem.

Aplikace eCBA a Regionální operační program Moravskoslezsko

K hodnocení připravovaného projektu v aplikaci eCBA žadatel o dotaci vyplní vstupní parametry projektu, a to v několika jednoduchých krocích. Složité koeficienty a proměnné jsou přitom standardně předvyplněny. Hlavní výhodou jsou implementované jednotkové ceny socioekonomických dopadů.

 

Žadatelé o dotaci z ROP Moravskoslezsko, jejichž celkový rozpočet u projektu je vyšší než 10 milionů korun, mají také nově povinnost tuto analýzu zahrnout do přílohy žádosti o dotaci – Studie proveditelnosti. Užití aplikace je povinné pro výzvy vyhlášené od 1. března 2008. Pro aktuální výzvy vyhlášené před tímto datem v rámci ROP Moravskoslezsko je použití aplikace doporučeno.

 

 

.
loading...
x