Vyhledávání

+420 538 702 705 | helpdesk

Výběr jazyka

cs en
Domů  /  O společnosti  /  Novinky  /  Do práce na kole jsme najezdili přes 1300 km

Do práce na kole jsme najezdili přes 1300 km

20.06.2012
V měsíci květnu se šestice našich kolegů z QCM zapojila do celostátní kampaně „Do práce na kole“. Na cestách do práce a z práce na kole najezdila naše šestka přes 1300 km. Oba naše firemní týmy také uspěly v ostré brněnské konkurenci.

Kampaň probíhala ve čtyřech městech České republiky – Praze, Brně, Liberci a Pardubicích – a celkem se do ní zapojilo téměř 2500 účastníků v 829 týmech, kteří dohromady během měsíce května najezdili více než 533 tisíc kilometrů. To znamená, že účastníci dohromady objeli třináctkrát zeměkouli, ušetřili 57 tun oxidu uhličitého a uspořili dva a půl milionu korun za benzín, opotřebení aut a poplatky.

V QCM vznikly dva silné týmy napříč všemi odděleními:

• Cyklolooseři – Katka Mahovská, Milan Lempera a Katka Merhoutová

• Hustokrutopřísňáci – Petr Grochál, Tomáš Bajzecer a Jana Vrábelová

Tým Cykloloooserů najezdil 882 kilometrů a dosáhl 90,5 % pravidelnost jízd do práce a celkově v rámci brněnské soutěže skončil na skvělém 11. místě (z 92 týmů!).

Tým Hustokrutopřísňáků najel 484 kilometrů se 73% pravidelností jízd a skončil na pěkném 54. místě, a to i přesto že jeden člen týmu kvůli zdravotním problémům přestal jezdit.

V rámci závěrečného večírku, který proběhl 7. června v areálu u Trabanta u cyklostezky na Modřice, se uskutečnilo i vyhlášením vítězů v jednotlivých kategoriích. Náš tým Cyklolooserů byl dokonce vylosován v rámci náhodného losování soutěžních cyklotýmů. Kolegové vyhráli zajímavou cenu, a to 25 poukazů na Turbomošt na Vánočních trzích.

Gratulujeme a už teď se těšíme na další ročník ;)